Gabinet Położniczo-Ginekologiczny Kórnik
Tel: (+48) 666-557-723
Gabinet Bociek
Położnictwo i ginekologia
Usługi
Wizyty kontrolne
Każda kobieta po wystąpieniu pierwszej miesiączki przed 16. rokiem życia lub po 16. roku życia, jeśli miesiączka nie wystąpiła, powinna raz w roku odwiedzić ginekologa. Podczas wizyty lekarz pyta o dolegliwości, regularność i charakter krwawień miesiączkowych, ewentualne plany prokreacyjne. Jeśli zachodzi taka potrzeba, doradza w zakresie antykoncepcji lub hormonalnej terapii zastępczej. Kolejnym etapem wizyty jest badanie z użyciem wziernika oraz przez pochwę (u kobiet, które nie współżyły możliwe jest badanie przez odbyt). Pobierany jest wymaz cytologiczny (umożliwia wczesne wykrycie stanów mogących prowadzić do rozwoju raka szyjki macicy). Następnie wykonywane jest badanie ultrasonograficzne (USG). Podczas wizyty wykonuje się również palpacyjne badanie piersi. Po wykonaniu badań lekarz odpowiada na pytania zadawane przez pacjentkę oraz doradza w zakresie zdrowego stylu życia.

Opieka nad kobietą ciężarną

Każda kobieta w ciąży powinna znaleźć się pod opieką lekarza i/lub położnej. Nie oznacza to, że u każdej ciężarnej wystąpią komplikacje. Opieka, jaką lekarz lub położna roztacza nad matką spodziewającą się dziecka ma na celu pomoc w przygotowaniu się do zmian zachodzących w organizmie, udzielenie odpowiedzi na stawiane przez kobietę pytania, kształtowanie zdrowego trybu życia oraz oczywiście zapobieganie komplikacjom, a jeśli do nich dochodzi, wykrywaniu ich wcześnie i podjęciu stosownych działań.
Antykoncepcja

Jeżeli nie planujesz jeszcze zajścia w ciążę lub zrealizowałaś swoje plany macierzyńskie, a chcesz się cieszyć chwilami bliskości ze swoim partnerem bez zbędnego stresu związanego z ryzykiem nieplanowanej ciąży, pomożemy w wyborze wygodnej, skutecznej i bezpiecznej metody antykoncepcji.
Kiedy coś jest nie tak

Czasami może zdarzyć się, że Twoje ciało zachowuje się w sposób, który Cię niepokoi. Miesiączka nie pojawiła się w przewidywanym terminie, jest zbyt obfita lub zbyt skąpa, odczuwasz dyskomfort, świąd, pieczenie, pojawiła się nieprawidłowa wydzielina, upławy, odczuwasz ból w podbrzuszu lub podczas współżycia, nie zaszłaś w ciąże, mimo że nie stosujesz środków antykoncepcyjnych, pojawiły się „uderzenia gorąca”, nerwowość…nie krępuj się, zapytaj. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania, wykonamy potrzebne badania diagnostyczne i, jeśli to konieczne, zalecimy odpowiednie leczenie.